You are here

Home » District » District Results 2013

District Results

2013- District U10

Date Fixture Result Pts Pts Location
20/04 S vs N The Delph
         
20/04 E vs W Charborough Road
         
04/05 W vs N Milton Abbas
   

 

     
04/05 E vs S     Colehill
           
18/05 N vs E       Blandford
         
18/05 S vs W     Colehill
           
26/05 S vs N

 

  The Delph
           
26/05 W vs E

 

    Milton Abbas
           
01/06 N vs W

 

Blandford
           
01/06 S vs E     Colehill
           
15/06 E vs N Colehill
           
15/06 W vs S   Redlands
           

 

District U11

Date Fixture Result  Pts  Pts Location
28/04
N vs S  North 274-7 South 216-7  N 18 S 8  Blandford
    North- M Longly 51, L McLaughlin 48, O Hilton 29 S Harrison 2-35, M Longley 2-9 South- G Winsor 48, M Raworth 3-34      
28/04 E vs W Match Abandoned E10  W10  Colehill
06/05 W vs N

West 180-3 North 175-5

W17 N6  Beaminster
06/05 E vs S  East 98ao S 224-5 E3 S20 Parley
    East- A Turner 19 South- G Winsor 58, J Gordon 41n.o, J Cooper 2-11, M Bennett 2-13, T Pagett 2-18      
12/05 N vs E  North 137ao East 138-7 N7  E16  Blandford
12/05 S vs W  Match Abandoned S10  W10  Colehill
26/05 S vs N

North 197-8 South 119ao

North - McLaughlin 91, 3-17, Manning 3-45, Faulkner 2-6, White 2-18

South - Cooper 2-24  

S6  N19  Colehill
26/05 W vs E

West 174ao East 107ao

West - Orlando Bailey 86*, Sam Downey 2-15, Josh Stewart 3-22

East - Max Anand 24, Josh King 3-15 

W19  E6  Beaminster
31/05 N vs W  Rained Off N10  W10  Milton Abbas
31/05 S vs E

South 95ao East 96-6

South - Raworth 2-9

East - King 33, 3-4 

S4  E17  Ferndown- Wayfarers
09/06 E vs N

North 96ao East 97-2

East - New 3-24, Sheppard 2-28, A Turner 35

North - Weaver 42 

E19  N2  Ferndown- Wayfarers
09/06 W vs S

West 183-6 South 173-9

West - White 45, Bailey 41

South - Winsor 45, Neill 26, Brook 22* S Downey 4 for 19 P Williams 2 for 11

W19  S7  Beaminster

District U12

Date  Fixture Result Pts Pts Location
21/04 S vs N
South 151 ao North- 153-3 
South - Spotswood 1-7, Coomer 2-15
North - Carty 64*, Holland 3-17, Guiness 3-20, Pitts 2-24
S 5 N 18 Delph
21/04 W vs E

East 110-8 West 115-5

East - Haynes 30*, 2-9

West - Holmes 22, Conibear 20, Legg 3-17, Graham 2-12

E 4 W 17 Puddletown NTP
05/05 N vs W

West 160ao North 84ao

West - Holmes 81, Conibear 26, 2-15, Graham 7-30

North - Guiness 3-19, Pitts 2-8, Burton 4-34

W19 N6 Kilmington
05/05 S vs E East 139 ao South 142-4 E 5 S 18 Colehill
19/05 E vs N Match Abandoned  E10 N10  Colehill
19/05 W vs S Match Abandoned  W10  S10  Redlands
28/05 N vs S  Rained Off N10  S10  Bradford Abbas
28/05 E vs W Rained Off E10  W10  Parley
02/06 W vs N

West 97-8 North 99-7

West - Legg 2-15, Stewart 2-21

North - Douglas 3-5, Holland 2-9 

W4  N15  Milton Abbas
02/06 E vs S

South 147ao East 149-3

East - Haynes 55, Goodall 4-17, Day 2-16, Feldman 2-19, Spiller 2-19 

S4  E19  Colehill
16/06 N vs E Rained Off N10  E10  Kilmington
16/06 S vs W

West 77 ao South 78-5 Connor E-M 3 for 12  

West - Tom Taylor 2 for 6 Ben Spotswood 2 for 7  

South - Alex Coomer 19

S17 W3  Purbeck SC NTP

 

Dorset U13

Date  Fixture   Result Pts Pts Location
28/04 S vs N

 

North 188 ao South 127 ao

North - Nettley 106, Ashmore 4-26

South - Picering 29, Ward 5-36, Shree 2-31

N 20  S 8 Colehill
28/04 W vs E

 

West 162-6 East 163-2

West - Elwood 32,

East - Willis-Finn 2-24, Lambers 2-33, Jones 75*, Trueman 39*

W 5 E 17 Puddletown NTP
06/05 N vs W

 

North 194-5 West 70ao

North - Nettley 37, Perkins 35*, Miles 4-7, Anderson-Deas 2-6

West - Stevens 22*

N 20 W 2 Stalbridge
06/05 S vs E

 

East 201-9 South 176 ao

East - Bartlett 50, Mansergh 29, Jones 4-32, Andrews 3-35, Fletcher 2-11

South - Halderthay 37, Woodruff 28, Halderthay 3-24, Ward 2-36

E 20 S 9 Colehill
12/05 E vs N   North 155-3 East 132-9 E4  N18  Colehill
12/05 W vs S

 

West 166-8 South 167-6

West - Frampton 61, James 35

South - Halderthay 3-31, Ward 3-26

W7  S16  Redlands
26/05 N vs S

 

South 108ao North 110-6

South - Ward 2-25

North - Nettley 3-10, Anderson-Deas 2-14, Harkin 2-5, Nettley 36, Routledge 24* 

N17  S5  Sherborne School
26/05 E vs W

 

West 221 for 9 East 78 all out

West - Joe James 55  and 3 for 22

E5  W20  Colehill
30/05 W vs N   Rained Off W10  N10  Redlands
30/05 E vs S   Rained Off E10  S10  Parley
09/06 N vs E   North 257 for 5 East 89 all out N20  E3  Marnhull
09/06 S vs W

 

South 220-5 West 170-9

South - Holderthay 41, Kerai 57, Ward 3-35, Kerai 3-25

West - Elwood 49*, Morgan 3-32 

S19  W6  Colehill

 

District U14

Date  Fixture Result Pts Pts Location
21/04 S vs N Rained Off S10  N10  Stalbridge
21/04 E vs W  OFF E10 W10 Ellingham
05/05 W vs N West 95 ao North 97-2 W 1 N 19  Redlands
05/05 S vs E South 167-9 East 139 ao S 18 E 7 Ferndown-wayfarers
19/05 N vs E

East 124ao North 125-6

North - Ben Hull 3-30, 27

East - Thompson 26 

N17  E4  Kilmington
19/05 S vs W South won by 100 runs     Ferndown- Wayfarers

 

District U14/15

Date Fixture Result Pts Pts Location
26/05 S vs N

North 266ao South 122ao

North - Harry Woolway 113, Ollie Dowding 65, Will Mann 4-19 

S6  N20  Ferndown- Wayfarers
26/05 W vs E

East 256-7 West 96ao

East - Jack Owens 109, Spencer Hopkins 56*, Ben Thompson 36, Spencer Hopkins 5-27 

W3  E20  Uplyme
29/05 N vs E

North 73ao East 74-3

North - Langhorne 3-13

East - Ross Hattemore 49*, Sam Greene 5-13, Elliot Leadbeater 2-19, Niall Pearce 2-6 

N1  E19  Stalbridge
29/05 W vs S

South 163ao West 128ao

South - Harry Lockwood 52, 4-12 

W7  S18  Redlands
02/06 W vs N

North 153ao West 128ao

North - Woolway 47, Dowding 37 

W7  N18  Puddletown
02/06 E vs S

South 147ao East 150-2

South - Harry Lockwood 35, Ramchandani 2-48

East - Ross Hattemore 89*, Niall Pearce 31*, Spencer Hopkins 3-23

E19  S3  Ferndown- Wayfarers

 

District U15

Date Fixture Result Pts Pts Location
28/04 S vs N

Cancelled  

S10 N10 Charboro
28/04 E vs W

West 91 ao East 93-3

East - Sansom 38*, Leadbeater 25*, Holt 7-13

West - Andrews 32, Stevens 3-13

W1 E19 Chaple Gate
06/05 W vs N

North 95ao West 96-6

North - Wallway 34, Calcott 29, Chinnock 3-38

West - Lee 26, Andrews 23, Stewart 2-0, Morris 2-13, Hibbs 2-8

N3 W17 Redlands
06/05

S vs E

South 147 ao East 149-0

South - Tipping 65

East - Sansom 89*, Matthews 44*, 2-14, Roper 2-9, Hall 3-24

S4 E20 Colehill
31/05 N vs E

East 184ao North 187-7

East - Leadbeater 61, Lawson 33, Matthews 4-22
North - Woolway 49, Morgan 43, Mills 28*, Holden 32*, Woolway 2-21

N16  E7 Stalbridge
31/05 S vs W

West 363 for 3 South 96 all out

Will Caldwell 147  G Pope 117

W20 S1 Colehill


Advertisement