You are here

Home » Cricket Centre » Previous Indoor League Seasons » Midweek Results 2010-11

DCC Midweek League

 

MIDWEEK INDOOR LEAGUE FIXTURES/RESULTS

 

Tuesday 14th Sep       Division 1 7.05pm   Ferndown Wayfarers A 150-6     v    Winton   187-3                

                                  Division 1 8.10pm   Poole Town  106-1                     v    Christchurch  105-6

                                  Division 1 9.15pm   Bournemouth B   116-6              v    Parley A  201-5

 

Wednesday 15th Sep  Division 1 7.05pm   Bournemouth A  158-5               v     Corfe Mullen 159-3

                                  Division 2 8.10pm   Ferndown Wayfarers B  187-5     v     Corinthians  131-6

                                  Division 2 9.15pm   Ellingham   171-5                        v     Boscombe  83-6

 

Tuesday 21st Sept    Division 2 7.05pm    Mudeford 98-6                            v     Parley B  99-2

                                 Division 2 8.10pm    Stags  151-3                               v     Wimborne & Colehill 147-6  

                                 Division 3 9.15pm    Winton B  144-5                          v     West Moors 145-5

 

Wed 22nd Sept         Division 3 7.05pm    Ferndown Wayfarers C 158-5      v     Verwood  155-5

                                 Division 3 8.10pm   Sway A  225-4                             v     Sway B  78-6

                                 Division 3 9.15pm    Broadstone  192-2                      v     Lex XI  186-3

 

Tuesday 28th Sep      Division 1 7.05pm    Christchurch 167-5                     v     Ferndown Wayfarers A 176-6

                                Division 1 8.10pm     Parley A 89-2                              v     Winton A  88-6

                                Division 1 9.15pm     Corfe Mullen 124-6                     v     Poole Town  163-5

 

Wednesday 29th Sep Division 1 7.05pm    Bournemouth A  163-5               v     Bournemouth B 161-6

                                 Division 2 8.10pm    Parley B  154-4                           v     Wimborne & Colehill 157-4

                                 Division 2 9.15pm    Boscombe  80-6                          v     Ferndown Wayfarers B 177-4

 

Tuesday 5th Oct        Division 2 7.05pm    Corinthians  194-4                      v     Stags  133-6

                                Division 2 8.10pm    Ellingham   188-4                        v     Mudeford  117-4

                                Division 3 9.15pm    Winton B  214-5                         v     Lex XI  139-6

 

Wednesday 6th Oct  Division 3 7.05pm    Sway B   216-3                           v     Broadstone  214-4

                               Division 3 8.10pm    Verwood 70-6                             v     Sway A  73-0

                               Division 3 9.15pm    West Moors 147-6                      v     Ferndown Wayfarers C 168-5

 

Tuesday 12th Oct    Cup 1st Rnd 7.05pm  (A)Bournemouth B 128-2          v     Verwood 127-4

                              Cup 1st Rnd 8.10pm  (B)Boscombe 129-6                   v     Bournemouth A 135-0

                              Cup 1st Rnd 9.15pm  (C)Christchurch 141-6               v     Ferndown Wayfarers B 180-5

 

Wednesday 13th Oct Cup 1st Rnd 7.05pm (D)Corinthians 156-5               v     Poole Town 157-2

                                Cup 1st Rnd 8.10pm (E)Sway A  153-6                     v     Broadstone 154-5

                                Cup 1st Rnd 9.15pm (F)Winton B (scratched)            v     Ellingham (scratched)

 

Tuesday 19th Oct      Cup 1st Rnd 7.05pm (G)Ferndown Wayfarers C 67-6 v     Winton A 163-5

                                Cup 1st Rnd 8.10pm (H)Corfe Mullen 158-4              v     Sway B  108-6

                                Division 1     9.15pm Ferndown Wayfarers A 172-6   v     Parley A  181-4

 

Wednesday 20th Oct    Division 1 7.05pm Christchurch 138-6                  v     Corfe Mullen 141-5

                                    Division 1 8.10pm Winton A 143-6                       v     Bournemouth A  162-6

                                    Division 1 9.15pm Poole Town 32-0                      v     Bournemouth B 31-6

 

Tuesday 26th Oct         Division 2 7.05pm Stags 121-5                              v     Parley B  112-6

                                   Division 2 8.10pm Corinthians 116-4                     v     Boscombe  113-6

                                   Division 2 9.15pm Wimborne & Colehill 144-3        v     Ellingham 176-6

 

Wednesday 27th Oct   Division 2 7.05pm Ferndown Wayfarers B 183-6    v     Mudeford  87-6

                                  Division 3 8.10pm Broadstone 137-6                     v     Winton B 186-5

                                  Division 3 9.15pm Sway A 119-1                           v     Lex XI  117-6

 

Tuesday 2nd Nov        Division 3 7.05pm Ferndown Wayfarers C 144-6    v     Sway B  151-5

                                  Division 3 8.10pm West Moors 132-2                     v     Verwood  129-5

                                  Division 1 9.15pm Corfe Mullen 172-3                    v     Ferndown Wayfarers A  169-6

 

Wednesday 3rd Nov   Division 1 7.05pm Bournemouth A 162-4               v     Parley A  236-3

                                  Division 1 8.10pm Bournemouth B 169-1               v     Christchurch  167-5

                                  Division 1 9.15pm Poole Town 115-0                     v     Winton A  114-6

 

Tuesday 9th Nov        Division 2 7.05pm  Boscombe 164-6                        v     Stags  145-6

                                 Division 2 8.10pm Ellingham  160-5                         v     Parley B  148-5

                                 Division 2 9.15pm Mudeford  170-5                        v     Corinthians  164-6

 

Wednesday 10th Nov Division 2 7.05pm Ferndown Wayfarers B  178-6    v     Wimborne & Colehill 77-6

                                 Division 3 8.10pm  Winton B  105-6                       v    Sway A 108-4

                                 Division 3 9.15pm Broadstone 188-5                      v    Ferndown Wayfarers C 189-3

 

Tuesday 16th Nov      Division 3 7.05pm Lex XI 159-5                              v     West Moors 150-6

                                 Division 3 8.10pm Sway B 116-6                            v     Verwood  119-6

                            Cup 2nd Rnd 9.15pm (1)Ferndown Wayfarers A 162-5 v    Stags  46-6

 

Wednesday 17th Nov Cup 2nd Rnd 7.05pm (2)Broadstone 151-5             v     Ferndown Wayfarers B 202-3

                                Cup 2nd Rnd 8.10pm (3)Wimborne & Colehill 98-6   v     Poole Town 125-5

                                Cup 2nd Rnd 9.15pm (4)Parley B  97-3                    v     Winton A  95-6

 

Tuesday 23rd Nov    Cup 2nd Rnd 7.05pm (5)Bournemouth B 43-6         v     Parley A  170-4

                                Cup 2nd Rnd 8.10pm (6)Corfe Mullen 102-6           v     Bournemouth A 186-4

                                Cup 2nd Rnd 9.15pm (7)Mudeford 186-4               v     West Moors 182-5

 

Wednesday 24th Nov Cup 2nd Rnd 7.05pm (8)    Bye         -     Lex XI

                                     Division 1 8.10pm Ferndown Wayfarers A 84-6  v     Bournemouth A  182-3

                                     Division 1 9.15pm Corfe Mullen 96-2                 v     Bournemouth B  95-6

 

Tuesday 30th Nov         Division 1 7.05pm  Parley A  147-4                    v     Poole Town 144-6

                                    Division 1 8.10pm  Christchurch 152-4               v     Winton A  97-5

                                    Division 2 9.15pm  Stags  58-6                           v    Ellingham 167-5

 

Wednesday 1st Dec      Division 2 7.05pm  Boscombe 126-6                   v     Mudeford 127-2

                                    Division 2 8.10pm  Parley B 168-3                      v     Ferndown Wayfarers B 195-5

                                    Division 2 9.15pm  Corinthians 165-3                 v     Wimborne & Colehill 164-6

 

Tuesday 7th Dec           Division 3 7.05pm  Ferndown Wayfarers C (Won) v    Winton B (Scratched)

                                   Division 3 8.10pm  West Moors 138-4                  v    Sway A 189-3

                                   Division 3 9.15pm  Verwood 71-6                        v    Broadstone 73-1

 

Wednesday 8thDec     Division 3 7.05pm  Sway B (Won)                          v    Lex XI  (Scratched)

                                  Division 1 8.10pm  Bournemouth B (Scratched) v Ferndown Wayfarers A (Won)                

                                  Division 1 9.15pm  Poole Town 124-0                   v    Bournemouth A  123-4

 

Tuesday 14th Dec        Division 1 7.05pm  Winton A  134-6                     v    Corfe Mullen 135-4

                                   Division 1 8.10pm Christchurch 87-6                    v    Parley A  88-2

                                  Division 2 9.15pm Mudeford (Won)                       v    Stags (Scratched)

 

Wednesday 15th Dec   Division 2 7.05pm Ferndown Wayfarers B (Won)   v    Ellingham (Scratched)

                                   Division 2 8.10pm Wimborne & Colehill 89-0         v    Boscombe 86-6

                                   Division 2 9.15pm Corinthians 191-3                    v    Parley B 178-5

 

Tuesday 21st Dec        Division 3 7.05pm Verwood 158-5                       v     Winton B  161-5

                                   Division 3 8.10pm Sway B 110-5                          v    West Moors 113-1

                                   Division 3 9.15pm Lex XI  150-5                          v     Ferndown Wayfarers C  155-2

 

Wednesday 22nd Dec  Division 3 7.05pm Broadstone 109-6                  v     Sway A  193-3

                                     Cup Q/F 8.10pm (W)Ferndown Wayfarers A 139-6  v  Ferndown Wayfarers B 125-6

                                     Cup Q/F 9.15pm (X)Poole Town 118-1              v     Parley B  116-5

 

Wednesday 29th Dec     Cup Q/F 8.10pm (Y)Parley A  133-6                   v    Bournemouth A  175-5

                                     Cup Q/F 9.15pm (Z)Mudeford 107-2                 v     Lex XI  104-5

 

Tuesday 4th Jan            Division 1 7.05pm Ferndown Wayfarers A 109-4 v     Poole Town 208-2

                                    Division 1 8.10pm Bournemouth B 165-3            v     Winton A 164-6

                                    Division 1 9.15pm Bournemouth A 167-3            v     Christchurch 169-4

 

Wednesday 5th Jan      Division 1 7.05pm Corfe Mullen 109-5                  v     Parley A  110-0

                                   Division 2 8.10pm Mudeford  113-6                      v     Wimborne & Colehill  114-2

                                   Division 2 9.15pm Ellingham  185-5                      v     Corinthians  108-6

 

Tuesday 11th Jan         Division 2 7.05pm Stags 98-6                              v     Ferndown Wayfarers B  187-4

                                   Division 2 8.10pm Boscombe 166-4                      v     Parley B  165-5

                                   Division 3 9.15pm Winton B  217-4                      v     Sway B  173-6

 

Wednesday 12th Jan   Division 3 7.05pm Verwood 63-1                          v     Lex XI  59-6

                                  Division 3 8.10pm West Moors 116-6                    v     Broadstone 192-2

                                  Division 3 9.15pm Ferndown Wayfarers C 105-6    v     Sway A 109-3

 

Tuesday 18th Jan        Cup S/F 7.05pm Ferndown Wayfarers A 62-6       v     Poole Town 63-3

                                  Cup S/F 8.15pm Bournemouth A 224-2                v     Mudeford  95-6

                                         Final 9.30pm Poole Town 126-5                     v    BOURNEMOUTH A 127-5

Advertisement